PZU: Assistance Auto Pomoc w drodze – wygodne rozwiązanie lokalnie i globalnie

Od dziś koniec zmartwień na drodze. Wystarczy tylko, że jesteśmy w posiadaniu ubezpieczenia PZU Assistance, a to inni zajmą się za nas wszelkimi formalnościami, organizacją i refundacją Assistance. Sprawdźmy, na czym polegać ma wspomniane wsparcie i co oferuje opcja ubezpieczenia PZU Pomoc w Drodze.

 

Aby skorzystać z usługi, należy być posiadaczem pojazdu (motocykla, samochodu osobowego bądź ciężarowego), mieć wykupioną w PZU polisę OC lub AC i wreszcie chcieć bezproblemowo sięgnąć po pomoc w kryzysowym momencie na drodze.

PZU Assistance oferuje wszelkie możliwe wsparcie w sytuacjach takich jak: zatrzaśnięcie kluczyków w samochodzie, usterki i awarie oraz wypadki. Jeśli przydarzy ci się któraś z tych rzeczy, PZU Assistance zaopiekuje się Tobą, zapewniając holowanie, samochód zastępczy i – w razie potrzeby – nocleg.

PZU Auto Pomoc: Spośród jakich opcji możemy wybierać?

Wybierać możemy pomiędzy trzema dostępnymi opcjami – podstawową oraz dwiema rozszerzonymi. Są to:

PZU Komfort – na ubezpieczenie to składa się z doraźnej pomocy unieruchomionego samochodu/motocykla, holowania go do 150 km i możliwości skorzystania z parkingu na trzy dni. Wariant ten otrzymamy po zawarciu PZU Auto OC lub PZU Auto AC.

PZU Assistance Super (z możliwością rozszerzeń) – tutaj pojawiają się takie opcje, jak przewóz do szpitala, uzyskanie auta zastępczego, dostarczenie paliwa, wymiana koła czy nawet zapewnienie opieki nad dziećmi. W tym przypadku znika limit odległości na holowanie, awarię możemy zgłosić nawet na naszej posesji lub wykorzystując pojazd w niestandardowy sposób (dostarczając przesyłkę kurierską, świadcząc przewóz osób). Dodatkowym atutem jest również możliwość skorzystania z pomocy również za granicą.

PZU GO – dokupić możemy je do wybranego z powyższych wariantów, po czym będą stanowić ich rozszerzenie (z tym że działa jedynie na terenie Polski). W skład PZU GO wchodzi specjalny czujnik, który po podpisaniu umowy przyklejamy na szybę. Wykrywa on przemieszczenie się samochodu, kierunek, w jakim zmierza i jego lokalizację.  Możemy z niego skorzystać za pośrednictwem aplikacji w telefonie i w ten sposób dostarczyć do towarzystwa wiadomość o zajściu na drodze.

Powrót